Black Hell fesztivál, 2. nap

Hosszú idő után végre sikerült eljutni egy igazán testhezálló fesztiválra - millió köszönet érte Tassnak és a PlanetNoirnak -
ami nem más, mint a kétnapos Black Hell fesztivál második napja volt. Az időbeosztás épp megfelelőre sikerült, nem voltak feltűnő késések.
A két hazai fellépő közül az első az Archaic volt, és egyből igen magasra tették a mércét, látszott rajtuk hogy nagyon igyekeznek minél ütőképesebb koncepciót kiépíteni. A felhozatal igen változatos volt, saját, angol nyelven előadott számaik mellett olyan kultikus zenekarok számait is játszották, mint a Testament(Into the Pit) és a legendás magyar Tormentor(Tormentor). Ha csak ezt a két számot egymás mellé tesszük, már érezhető az, mennyire széles skálán mozog a srácok zenei ízlése. Saját számaik inkább dinamikus death/black metalnak nevezhető, figyelemre méltó a két gitáros összjátéka, ahogy szinte szólópárbajokat vívnak ebben a műfajban, ahol ez annyira nem jellemző vonás. Az ének is felváltva szólalt meg az egyik gitáros és a basszer előadásában. A hangosítással igazából csak az éneknél voltak hiányosságok, a produkció hibátlan volt, a maximumra törekedtek, és sikerült is megteremteni a kellemes légkört az este hátralevő részére. Szakavatott fülek és szemek felhívták a f figyelmemet arra, hogy a számok közti átvezető szöveg nem éppen a leghatásosabb, amúgy senki nem panaszkodhatott a fiúk műsorára.


Archaic


Az Archaic után a hazai színtéren egyre ismertebb Sin of Kain csapott a húrok közé, mostanra csak egy gitárossal. A közönségben elég szép számmal akadtak rajongóik, a nép kezdett egyre inkább mozgolódni-lökdösődni. A szinti hangosítása sajnos minősíthetetlenül alacsonyra sikeredett, így a gitárcentrikusabb részeknél nagyon oda kellett figyelni, hogy halljuk. Kíváncsian várom régóta késlekedő új lemezüket, melyről több dalt is hallhattunk. Az egyik szám közepén rontotta az összképet a lábgép szétesése, de a hibát rövid időn belül korrigálták, és folytatódott a buli. A Sin of Kain dalok elég összetettek, már csak hosszukat tekintve is. A frontember sajnos elég passzívnak tűnt, a koncert alatt többször láttuk a hátát, mint az arcát, viszont az az iszonyatosan gonosz, mélyről jövő hang, ami elhagyta a száját, sokakban maradandó nyomokat hagyhat. Összességében jó bulit csináltak, a rajongóik nagyon kitartóak voltak,  saját véleményemként az előttük szerepelő Archaic sokkal magasabbra tette a mércét. Kíváncsian várjuk a megjelenésre váró lemezt!


Sin of Kain


Eztán az első külföldi vendég, a Mass Infection következett, teljesen lehengerlő előadással. A tradícionális, dinamikus death metalt játszó formáció kompromisszumok nélküli pusztítást mért a lelkes közönségre, akik teljesen megőrültek a hallottaktól, ami nem is csoda, nem mindennapi látványt és élményt nyújtottak. A dobos emberfeletti tempót diktált, amit hibátlanul követtek a gitáros/énekes frontember, a gitáros és a basszer is, nem is csoda, a Mass Infection már 2003 óta működő gépezet, munkásságuka felölelő egy demo (Believe the lie), egy promo (promo 2005) és egy nagylemez(Atonement For Iniquity) biztosíték arra, hogy a zenekar törekvései igen eredményesek. A frontember George is figyelemre méltóan szerepelt, nagyon szerényen mindahhoz képest, amit letett az asztalra, az "ének" mellett hibátlanul gitározott, és a szólókat is ő játszotta, ami egy énekes-gitáros poszton lévő személytől nagyon szép teljesítmény. Sajnos a műsor nagyon rövidnek tűnt, de felejthetetlen élményt nyújtott.


Mass Infection


A szintén görög származású Suicidal Angels zenéjére leginkább az ős-thrasher zenekarok hatottak, elég evvel kapcsolatban azt megemlítenem, hogy játszották a Slayer Angel of Death-jét, és a saját alkotásaikban is felfedezhető, hogy az ős thrash/death zenekarok példáját követik, méltó módon. ajnos az ének hangosítása itt is eléggé pocsék volt, talán itt volt a leggyengébb. 2001-es megalakulásuk óta két demo, egy promo, egy EP és egy "mini CD" tükrözi elhivatottságukat és munkásságukat, amit érdemesnek tűnik nyomon követni. A zenekar a humorérzékéről is tanúbizonyságot tett, mikor belekezdtek a Slayer Raining Blood című legendás thrash himnuszába, és azt abbahagyták pár másodperc után, mire a nép felfűtött hangulatban üvölteni kezdett örömében. A poén fogadtatása vegyes volt...


Suicidal Angels


Az est fénypontja, az önálló turnéját járó Rotting Christ teljesen megtöltötte a helyszínt rajongóival. Az immáron húsz éves zenekar megalakulásakor még nyers black metalként vésődött be a köztudatba, ám azóta egyéb elemek is színesítik lemezeiket, megosztva evvel rajongótáborukat. Tisztességes időtartamú. jól hangzó műsort adtak, a közönséggel is megtalálták a közös hangot. Az est folyamán valószínűleg több új rajongót szereztek, és mindenképp maradandó élmény volt minden nézőnek előadásuk. A lelkes közönségnek egyszer sikerült visszacsalni őket, hogy utolsó energiájukat összeszedve ugrálhassanak és felszabadultan élvezzég a zenekar produkcióját, akik méltán érdemelték ki a lelkes sikolyokat és a tapsot.


Rotting Christ